DOM NA SPRZEDAŻ - wielkopolskie, obornicki, Ocieszyn, Oborniki

INT-DS-2095
Start / Oferty / DOM NA SPRZEDAŻ - wielkopolskie, obornicki, Ocieszyn, Oborniki
DOM NA SPRZEDAŻ - wielkopolskie, obornicki, Ocieszyn, Oborniki

INFORMACJE OGÓLNE

Lokalizacja
wielkopolskie, obornicki, Ocieszyn, Oborniki
Pow. całkowita [m2]
1220.00m2
Ilość pokoi
6
Ilość pięter w budynku
3
Rok budowy
1780

2 800 000 PLN (2 295,08 PLN/m2)

ŁUKASZ BITTNER

/photos/other/3_1029_200_300_user_1029_.jpg
nr licencji: 19433
tel.: 535 245 000 / tel. stac.: 61 307 03 77
l.bittner@inventum.net.pl

OPIS NIERUCHOMOŚĆI

NIE LADA GRATKA - PIĘKNY PAŁAC W OCIESZYNIE - 25 KM OD POZNANIA

Niepowtarzalna okazja, aby historia stała się częścią Twojego życia!

Pragniemy zaprezentować Państwu wspaniałą nieruchomość – zespół dworski w skład, którego wchodzą: dwór z 1780 (XVIII - XIX w.) wraz z 200 letnim parkiem krajobrazowym oraz oficyna z XIX w.

Dwór - murowany, klasycystyczny, otoczony parkiem, wybudowany przez byłego właściciela Józefa Gronowskiego.

Na terenie parku rosną kilkusetletnie dęby, które są Pomnikami Przyrody oraz drzewostan w części parkowej skomponowany w regularne aleje grabowe. Na terenie posiadłości znajdują się również stawy zamieszkałe w okresie letnim przez ptactwo wodne oraz oczko wodne tuż przy domostwie dające ochłodę w upalne dni.

Posiadłość usytuowana jest we wsi Ocieszyn - na 50 670 m2 ziemi z możliwościami inwestycyjnymi - zaledwie 25 km od Poznania.

Teren przynależny stanowi 5 ha ziemi odrolnionej przez konserwatora zabytków, wolnej od podatku.
Wszystko znajduje się pod nadzorem konserwatora zabytków. Ważnym jest, iż istnieje możliwość pozyskania dotacji na renowację w celach własnych lub inwestorskich.

Na tych 5 ha znajdują się 2 budynki gospodarcze, piwnica murowana z czerwonej cegły, staw mały przy dworku, drugi większy na sąsiedniej działce.

Dwór ma bardzo bogatą historię.

****************************

● HISTORIA:

Dobra ziemskie w Ocieszynie (powiat obornicki), rozciągały się na terenach położonych około 5 km na południe od Obornik.

Ocieszyn wymieniany jest w źródłach historycznych od 1337 r. Dobra ocieszyńskie należały w średniowieczu do rycerskiego rodu Jastrzębców, którzy przyjęli później nazwisko Ocieszyńskich i posiadali je do około 1580 r. Wtedy w przekazach odnoszących się do posiadłości pojawiają się Objezierscy herbu Nałęcz z pobliskiego Objezierza. W 1687 r. Joanna ze Skrzypny Twardowska, wdowa po Rafale Objezierskim, sprzedała majętność ocieszyńską Janowi Olbrachowi Cieleckiemu herbu Zaremba.

Dobra powróciły do Objezierskich około 1720 r. i znów zostały sprzedane. Kupił je około 1740 r. Józef z Kotulina Grodzicki, który dokonał następnie ich wymiany z rodziną Brühlów.

Brühlowie z pewnością nie zamierzali osiedlić się w Ocieszynie, stąd też mało prawdopodobne, aby podejmowali tutaj jakieś większe prace budowlane. W 1786 r. Brühl sprzedał majątek ówczesnemu właścicielowi pobliskiego Wargowa, Józefowi Gronowskiemu, który zbudował skromny dwór parterowy z częściowo mieszkalnym poddaszem. Budynek nakryty jest czterospadowym dachem, poprzedzony portykiem wspartym na czterech kolumnach. Za dworem znajdował się park z aleją wytyczoną w osi elewacji tylnej dworu.

1824 r., poprzez małżeństwo Teresy z Granowskich z Józefem Czachórskim, rodzina Czachórskich weszła na pewien czas w posiadanie Ocieszyna i sprzedała go około połowy XIX w. Nowi właściciele, Watta Skrzydlewscy herbu Samson, pozostawali w Ocieszynie do XX w.

Barokowe założenie dworskie z czasów Granowskich powstało z pewnością w miejscu wcześniejszego. Zlokalizowano je w osi prowadzącej do wsi drogi, w zamknięciu której ustawiono dwór elewacją frontową zwrócony ku wschodowi. Poprzedzony on został obszernym dziedzińcem z usytuowanymi po obu stronach zabudowaniami gospodarczymi. Za dworem znajdował się ogród z główną aleją wytyczoną w osi elewacji tylnej dworu. Obecnie układ ten nie istnieje. Przekształcony został i zniszczony w ostatnich czasach.

Przebudowany i częściowo zdewastowany został również dwór, który zachował jednak zasadniczy kształt barokowej, horyzontalnie zaprojektowanej, parterowej bryły nakrytej wysokim czterospadowym dachem z lukarnami. Budynek dawniej wkomponowany był harmonijnie w otaczający krajobraz.

Główne wejście do dworu, niegdyś w osi drogi i bramy wjazdowej, poprzedzone i zaakcentowane zostało kolumnowym gankiem zwieńczonym barokowym szczytem. Wejście to prowadziło do przestronnej sieni, a poprzez nią do pozostałych pomieszczeń o dwutraktowym układzie. W sieni również znajdowały się schody na poziom mieszkalnego w części poddasza.

****************************

● INFORMACJE PODSTAWOWE

rok budowy: dwór z przełomu XVIII i XIX wieku
pow. dworu: 970 m2
pow. oficyny: 250 m2
pow. działki: 50 670 m2


● REJESTR ZABYTKÓW:

Obiekt: dwór, nr rej.: 1082/A z 18.04.1970
Park: nr rej.: 1585/A z 29.07.1974

****************************

● LOKALIZACJA:

Zespół dworsko-parkowy składający się z dworu oraz zabytkowego parku w miejscowości Ocieszyn położony jest ok. 25 km od Poznania pomiędzy Suchym Lasem a Obornikami, w bliskim sąsiedztwie drogi S11 na trasie Poznań - Piła - Kołobrzeg. W miejscowości jest przystanek miejskiej komunikacji a do stacji PKP w Wargowie 2,5km

Dojazd do nieruchomości: drogą asfaltową, a następnie droga wewnętrzna żwirowa.

Oprócz unikalnej wartości zabytkowej, pałac ma też doskonałe położenie - blisko Poznania a jednocześnie wokół są pola i lasy.

****************************

● STAN OBIEKTÓW:


DWÓR:

Powierzchnia całkowita: 970 mkw.

Budynek w trakcie remontu, do tej pory wykonano: oczyszczenie obiektu, badania wilgotności, nową konstrukcję dachu, pokrycie dachówką, zamontowano część okien, zamontowano drzwi zewnętrzne, naprawiono mury wewnętrzne, wykonano elewację zewnętrzną – z odpowiednią kolorystyką oraz założono alarm.

Sporządzony i zatwierdzony został także plan rewitalizacji, wydane jest pozwolenie na remont.

Dla dworu przygotowano atrakcyjny projekt z możliwością dostosowania wnętrz do potrzeb inwestora oraz uzyskano zgody konserwatora zabytków dotyczących elewacji.● OFICYNA:

Budynek po kapitalnym remoncie – w latach 2003 – 2010

- powierzchnia: 250 m2
- Budynek powstał w okresie międzywojennym 
- Konstrukcja: fundamenty murowe, ściany murowane, dach na konstrukcji drewnianej – kryty papą.
- Stolarka okienna i drzwiowa: okna drewniane zespolone, szyby termiczne
- Instalacje: elektryczna, CO, CW, kanalizacja, alarm
- Podłoga w salonie – panele - ogrzewanie elektryczne instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,4kWp oraz kominek z płaszczem wodnym,
- budynek ocieplony,
- wykonano izolacje i drenaż wokół budynku
- podłączono do oczyszczalni ścieków na złożu czynnym


● PARK:

Na terenie parku rośnie ponad 1500 drzew o bardzo zróżnicowanym wieku. Większość rośnie tworząc piękne regularne aleje grabowe oddzielające poszczególne komnaty parkowe. Na terenie parku znajdują się dęby i inne drzewa liściaste o kilkusetletniej historii. Całość tworzy rezerwat dla tysięcy gatunków w tym wielu ptaków śpiewających uatrakcyjniających to szczególne miejsce.

****************************

MOŻLIWOŚCI:

Masz dość życia w dużym mieście albo pracy w korporacji? A może po prostu szukasz dodatkowych źródeł dochodu?

Rozwiązaniem może być inwestycja we własny hotel lub pensjonat. Aby zarabiać na wynajmie pokoi, organizacji wesel i konferencji czy prowadzeniu SPA i restauracji potrzeba Ci niezwykłej nieruchomości w urokliwym miejscu! Dwór w Ocieszynie daje takie możliwości.

Oprócz unikalnej wartości zabytkowej, pałac ma też doskonałe położenie, blisko Poznania a jednocześnie wokół są pola i lasy.

Wesela, szkolenia czy konferencje mogą generować sporą część przychodów właściciela. W tym miejscu można stworzyć unikatowy hotel, luksusowe SPA, centrum konferencyjne, ośrodek spokojnej starości, czy sanatorium.

Olbrzymie możliwości inwestycyjne w pięknym, cichym i spokojnym otoczeniu przyrody. A tuż obok tak spory areał ziemski stanowi niebywałą możliwość stworzenia bardzo atrakcyjnej enklawy ciszy, luksusu i spokoju.

Możliwość stworzenia wyjątkowej rezydencji o niepowtarzalnym klimacie.

Nie zastanawiaj się - przyjdź i sam się przekonaj to nic nie kosztuje.*********

Oferta na wyłączność. Bezpłatnie pomagamy uzyskać najkorzystniejszy kredyt na rynku.

BT- BEZPIECZNA TRANSAKCJA TYLKO Z BIUREM NIERUCHOMOŚCI.

Kontakt: Łukasz Bittner, tel. 535 245 000
Pośrednik obrotu nieruchomościami nr licencji: 19433
Zarządca nieruchomości nr licencji: 26005
INVENTUM NIERUCHOMOŚCI sp.j.

Przedstawione dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów K.C. Zapraszam się do zapoznania się z innymi ofertami biura na stronie Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Łukasz Bittner (licencja nr: 19433)

SZCZEGÓŁY

Lokalizacja

Lokalizacja
wielkopolskie, obornicki, Ocieszyn, Oborniki
Pow. całkowita [m2]
1220.00
Województwo
wielkopolskie
Miasto
Ocieszyn

Ogólne warunki

Ilość pokoi
6
Cena
2 800 000 PLN
Ilość pięter w budynku
3
Ukształtowanie działki
płaska
Kształt działki
trapez

Opis budynku

Okna
częściowo wymienione
Instalacje
częściowo wymienione
Rodzaj domu
dworek
Pokrycie dachu
dachówka
Pozwolenie na użytkowanie
Tak
Powierzchnia użytkowa
1220
Podpiwniczenie
Tak
Stan budynku
do odświeżenia
Rok budowy
1780

Udogodnienia

Dojazd
UTWARDZONA

Media

Woda
ciepła - terma
Kanalizacja
na działce
Prąd
jest
Ogrzewanie
tak

Pomieszczenia - Pokoje

Ilość pokoi
6
Wysokość pomieszczeń
3
Ilość łazienek
2
Ilość WC
2
Ilość przedpokoi
3
Pokoj
Powierzchnia
22,4; 19,8; 22,6; 15,6; 20,9; 15,6m2
Ściany
zwykłe
Podłogi
panele, panele podłogowe
Kuchnia
Powierzchnia
13,6m2
Typ pomieszczenia
jasna z oknem
Rodzaj kuchni
otwarta na salon
Ściany
zwykłe
Podłogi
gres
Lazienka
Powierzchnia
10,4; 15,5m2
Typ pomieszczenia
razem z wc
Ilość
2
Glazura
nowego typu
Podłogi
wykładzina
Wc
Ilość
2
Glazura
nowego typu
Przedpokoj
Powierzchnia
6,9; 10,6; 10,9m2
Ilość
3
Ściany
zwykłe
Podłogi
płytki

ŁUKASZ BITTNER

/photos/other/3_1029_200_300_user_1029_.jpg
nr licencji: 19433
tel.: 535 245 000 / tel. stac.: 61 307 03 77
l.bittner@inventum.net.pl zadzwoń